Leczenie alkoholizmu

Zawalcz o lepsze jutro!

alkoholizm terapia

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień

W Polsce działa wiele placówek, oferujących terapię alkoholową. Wyróżniamy wśród nich instytucje państwowe, instytucje prywatne, a także poradnie uzależnień. Leczenie w publicznych ośrodkach wprawdzie jest bezpłatne, ale ma też swoje wady, wśród których warto przede wszystkim wymienić bardzo dużą liczbę pacjentów,  a co za tym idzie, dłuższy czas trwania terapii.

Z tych powodów alkoholicy często decydują się na leczenie w placówce niepublicznej. Jakie są zalety prywatnych ośrodków leczenia uzależnień?

Terapia w ośrodku prywatnym - korzyści

  1. Praca w małych grupach - właściciele placówek niepublicznych dbają o kameralność spotkań w trakcie sesji terapeutycznych. Niewielkie grupy zdecydowanie przyspieszają proces leczenia alkoholizmu. Uczestnicy nie czują się przytłoczeni i łatwiej im przełamać początkowe opory. Ponadto terapeuta uzależnień jest w stanie poświęcić czas każdemu podopiecznemu z osobna.
  2. Komfortowe warunki pobytu - prywatne ośrodki odwykowe wyróżniają się wysokim standardem. Oferują pacjentom pokoje z łazienkami, dostęp do telewizji i sieci Wi-Fi, a także możliwość korzystania z siłowni i kuchni. Ponadto placówki te często są usytuowane w odosobnionych miejscach pełnych zieleni, które pozytywnie nastrajają i zapewniają prywatność.
  3. Wspomaganie procesu zdrowienia  - w ośrodku niepublicznym podopieczni nie tylko uczestniczą w terapii, ale mają możliwość rozwijania swoich pasji. Terapeuci organizują dla nich zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu, a także wycieczki.
  4. Ciepła atmosfera - niewątpliwą zaletą prywatnych ośrodków uzależnień jest domowy klimat. Uczestnicy terapii mogą poczuć się jak u siebie, dzięki czemu szybciej nawiązują przyjacielskie relacje ze sobą nawzajem.

prywatny ośrodek terapii uzależnień zalety

Wszystko o alkoholizmie

Dowiedz się więcej o symptomach uzależnienia

    © Copyright 2025